Muhsin Kızılkaya: Onlar piyon paralı asker

Başbakan Davutoğlu'nun başdanışmanı Muhsin Kızılkaya, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ana Sayfa
28 Şubat 2016 Pazar
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başdanışmanı Muhsin Kızılkaya PKK/PYD hakkında öncemli analizlerde bulundu. Türkiye'nin Kürtleri cennete taşıdığını ifade eden Kızılkaya, "Kürtlerin kendi kurdukları bir devletleri yok ama beraber kurdukları bir devletleri var: Türkiye" diye konuştu.
 
Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhsin Kızılkaya
 
Star gazetesinden Hale Kaplan Öz'e konuşan ve Türkiye'nin Kürtlere kucak açtığını anlatan Kızılkaya, hükümetin ortak kültür üzerine bir şey inşa etmeye çalıştığını ifade etti.
 
"ONLAR PİYON, PARALI ASKER"
 
"Türkiye’yi güçsüzleştirdiklerini düşündükleri, denklem dışına çıkarmaya güçleri yettiği sürece destek verecekler. Bunu Kürtleri çok sevdiklerinden yapmıyorlar. Onlar piyon, paralı asker... " diyen Kızılkaya sözlerini şu şekilde sürdürdü;
 
"TÜRKİYE KÜRTLERİ CENNETE TAŞIYOR"
 
"Türkiye, Kürtleri diğer ülkelerdeki Kürtlerle mukayese edildiğinde cennette yaşıyor. Irak parlamentosuna hiçbir zaman 80 Kürt milletvekili girmedi. Salih Müslim’in, Esed’in karşısına cumhurbaşkanı adayı olarak geçmesi mümkün mü? Bırak adaylığı, kimlik bile vermiyordu Esed ona. Bu ülkelerde Kürtler hiçbir zaman hiçbir şey olamadılar. Kürtlerin kendi kurdukları bir devletleri yok ama beraber kurdukları bir devletleri var: Türkiye."

 
BENZER HABERLER
ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.