Taş atana 19 yıl hapis

VAN'da DBP'li İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen konserden sonra çıkan olaylarda, polise taş attığı iddiasıyla tutuklanan S.G. hakkında 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ana Sayfa
28 Aralık 2015 Pazartesi
Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 2014'te çıkarıldığı mahkemece tuklanan S.G. hakkında başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame tamamlandı. Van 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 7 sayfalık iddinamede sanık S.G'ye 'Kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet, terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme ve terör örgütüne üye olmak' suçlarından 10-19 yıl hapis cezası istendi. İddianamede, Cumhuriyet'in niteliklerini, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk devleti ve Cumhuriyetin varlığını tehlikeye düşürmek, devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini bozmak amacıyla kurulan terör örgütü PKK'nın bu amaçlarını gerçekleştirmek için baskı, korkutma, yıldırma, sindirme ve tehdit yöntemlerini kullandığına dikkat çekildi. İddianamede, ayrıca sanık S.G.'nin bir grubun direktifiyle taş attığı yönündeki ifadesi de yer alırken, terör örgütü PKK'nın zaman içinde farklı başlıklar altında düzenlediği etkinliklerle eylemselliğini devam ettirdiği belirtildi.
BENZER HABERLER

Petrol istasyonuna silahlı saldırı

Van'da polise hain tuzak!

Taş atana 19 yıl hapis

Gürcistan uçağı Erzurum'da unutuldu

Van'da korkutan deprem

Van Erciş'te korkunç kaza: 11 kişi öldü

ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.